Top 8 produse preferate din Decembrie
La începutul fiecărui an fac o listă cu produsele care mi-au plăcut cel mai mult în anul ce a trecut. Toate produsele mele de makeup sunt la București, unde mă voi muta în scurt timp. Așadar, postarea aceea va mai trebui să aștepte.
Chiar dacă e un an nou, nu trebuie să sărim peste favoritele lunii decembrie, așa că zilele trecute am postat clipul pe Youtube și, cum v-am obișnuit, pe blog vă arăt doar câteva produse. Clipul îl găsiți și la finalul articolului.
Multe din produsele prezentate în clip sunt de skincare și doar câteva sunt de makeup.
Peria rotativă Rowenta Brush Activ’
Am mai spus-o de atâtea ori, peria asta e probabil cea mai bună investiție de anul trecut. De când o am, pot să îmi aranjez părul ca la salon și arată atât de bine. Am filmat și un clip și am scris și un articol aici. Știu că multe dintre voi ați comandat-o, așa că aștept să îmi spuneți și voi cum vi se pare.
Setul de pensule Berlin – Real Techniques
Setul ăsta a intrat în colecția mea de pensule de aproximativ o săptămână, însă m-a cucerit de când am văzut pensulele. Îmi place design-ul colorat și pensulele sunt fine și perfecte pentru machiajul feței. Am profitat de reducerea de pe Makeup Shop și l-am cumpărat, a fost 91 de lei. Preferata mea e cea pentru conturare și iluminare, însă și celelalte pensule sunt foarte utile.
Paleta de conturare & iluminare – Contouring & Strobing PUPA
Am primit paleta asta de vreo 2 luni și de atunci o folosesc de fiecare dată când îmi conturez fața. Este o paletă cu 4 pudre pigmentate și fine: un iluminator, o pudră mai deschisă și 2 nuanțe de pudră pentru conturare. Are un design fain și oglinda aceea e un mare plus. În cazul în care aveți un magazin PUPA în oraș, trebuie să o încercați și voi. Sunt încântată de ea.
Fond de ten Pro Longwear Nourishing Waterproof – MAC
Adevărul e că nu aveam nevoie de un nou fond de ten, însă la sfârșitul lunii noiembrie am ajuns în magazinul MAC din Iulius Mall (Cluj) și mi-am cumpărat câteva produse, printre care și acest fond de ten. Am pus ochii de mult pe el, dar tocmai din cauză că am destule, am amânat să îl cumpăr. Până la sfârșitul lunii noiembrie. Am avut prima variantă de Pro Longwear (review aici) și mi-a plăcut.
Am vrut să îl încerc și pe acesta, tocmai pentru că este destinat persoanelor cu tenul gras și hidratează pielea în același timp. Am citit un review și pe site-ul Paula’s Choice și așa am ajuns să îl cumpăr. Nu îmi pare rău deloc. E un fond de ten excelent și nu pot decât să îl recomand. Aș putea spune că e unul din cele mai bune fonduri de ten încercate.
Are acoperire medie-mare, nu încarcă tenul, nu blochează porii, astfel că poate fi folosit zilnic. Tenul rămâne mat o zi întreagă, fără să fie nevoie să folosesc vreo pudră. Așadar, dacă vă confruntați cu un ten mixt/gras și cu un luciu inestetic în timpul zilei, vă recomand să încercați fondul ăsta de ten.
Ser concentrat cu acid hialuronic – Gerovital
În luna noiembrie a avut loc întâlnirea anuală a bloggerilor din Cluj, unde am participat, ca în fiecare an. Printre produsele primite, am primit și un ser cu acid hialuronic de la Gerovital. Nu aveam mari așteptări, dar am fost curioasă să îl încerc, așa că de cum am ajuns acasă, l-am și încercat. Am rămas uimită a doua zi, dimineața, când mi-am pus mâna pe față și am realizat cât de netedă și întinsă e pielea. Are un ambalaj interesant și m-a cucerit serul ăsta. Acum vreau să încerc și crema de față, dar mai întâi trebuie să termin produsele pe care le am deja începute.
Crema de ochi cu avocado – Kiehl’s
La începutul lunii decembrie am ajuns în București și eram curioasă să încerc niște produse de la Kiehl’s. Într-o seară mi-am cumpărat serul de care vorbește toată lumea Midnight Recovery, iar 2 zile mai târziu revenisem la magazin pentru crema de ochi. Am avut o mostră și am putut să folosesc crema de câteva ori. Mi-a plăcut atât de mult, încât nu puteam să nu mi-o cumpăr. Am ales varianta de 14 g și sunt convinsă că o să mă țină câteva luni bune.
Are o textură cum nu am mai întâlnit: în borcan e mai onctuoasă, însă odată aplicată pe piele, se lichefiază și lasă pielea foarte hidratată și netedă. Și anticearcănul se aplică și arată mult mai bine atunci când folosesc această cremă verde de ochi.
Uleiul de trandafiri
Din luna decembrie am înlocuit untul de cocos cu uleiul de trandafiri. Sunt atât de încântată de el, am scris aici și un scurt review. L-am primit de la ComoriMarocane și mă bucur mult că am avut ocazia să îl încerc. Este un ulei lejer, apos, intră super repede în piele, nu lasă o peliculă grasă, iar tenul meu parcă radiază. În plus, poate fi folosit și pe păr, pentru hidratare și strălucire. Partea bună e că nu încarcă deloc părul, indiferent de cantitatea aplicată.
EDT Pleats Please – Issey Miyake
Am reușit să termin un parfum luna trecută, așa că m-am răsplătit cu unul nou. Am mirosit parfumul ăsta de la Issey Miyake în urmă cu vreun an și nu mi-a plăcut deloc. De curând am primit o mostră și i-am mai dat o șansaă. Atât de mult mi-a plăcut, e un parfum clasic, greu, perfect pentru sezonul rece. Mi-am cumpărat varianta de 30 ml, ca să nu mă plictisesc și să mă încadrez în cele 3 luni de frig. Sunt sigură că îl voi consuma până la finalul lunii februarie.
Pleats Please e un parfum floral-fructat, având ca note de vârf para, bujor, benzopirol și sângele voinicului ca note de mijloc și paciuli, cedru, vanilie și mosc alb ca și note de bază. Dacă vă plac parfumurile tari, ar trebui să îl încercați și pe acesta.
Acestea sunt cele 8 produse preferate din luna decembrie, dacă vreți să vedeți ce alte produse m-au încântat, vă invit să urmăriți și clipul de pe Youtube.
Aștept părerile voastre. Ați încercat vreun produs din cele prezentate?